Zapowiedzi Płytowe

Wham! – The Singles: Echoes From The Edge Of Heaven

today09.07 .2023 1

Background
share close

Z okazji 40 lat kariery muzycznej Wham! ukazało się wyjątkowe wydawnictwo dla fanów najbardziej lubianego i najpopularniejszego duetu z Wielkiej Brytanii. George Michael i Andrew Ridgeley założyli Wham! w 1981 roku. Dwójka przyjaciół, która poznała się w szkole w małym miasteczku Bushey stała się globalnym fenomenem, który miał na swoim koncie wiele popowych przebojów, które zapisały się w historii muzyki. Od „The Edge Of Heaven”, po „Bad Boys”, „Club Tropicana”, „Wake Me Up Before You Go-Go”, „Freedom”, świąteczny klasyk „Last Christmas” aż po „Everything She Wants”. Przez całą swoją karierę sprzedali ponad 30 milionów płyt na całym świecie. Ich piosenki zna wiele pokoleń fanów, do dnia dzisiejszego inspiruje kolejne.

George i Andrew wydali łącznie 11 singli jako Wham! Pięć z nich („Wake Me Up Before You Go-Go”, „Freedom”, „Last Christmas”, „I’m Your Man” oraz „The Edge Of Heaven”) stały się numerami jeden w Wielkiej Brytanii. Za oceanem w Stanach Zjednoczonych ich 3 utwory były wielkimi hitami i królowały na listach najlepiej sprzedających się singli, a album „Make It Big” rozszedł się tam w ponad 6 milionach egzemplarzy. W 1985 roku Wham! byli pierwszą zachodnią grupą, która wystąpiła w Chinach na dwóch wyprzedanych show. Koncertowali po całym świecie, od Irlandii, przez Japonię, aż po Australię. Latem 1985 roku ich trasa „Whamamerica!” zawitała na stadiony w Stanach Zjednoczonych.

Album „The Singles: Echoes From The Edge Of Heaven” dostępny będzie w kilku wydaniach: 1 CD, 2 LP 180g w kolorze czarnym, 2 LP 140g w kolorze niebieskim, boxie 10 CD z bookletem oraz boxie 12 LP (z kasetą, książeczką, brelokiem, badgem, pocztówkami i certyfikatem).

 

Lista utworów:
1. Wham Rap! (Enjoy What You Do?)
2. Young Guns (Go for It!)
3. Bad Boys
4. Club Tropicana
5. Wake Me Up Before You Go-Go
6. Freedom
7. Last Christmas (Single Version)
8. Everything She Wants
9. I’m Your Man
10. The Edge of Heaven
11. Where Did Your Heart Go?
12. Blue (Armed with Love)
13. A Ray of Sunshine (Instrumental Remix)
14. Freedom (Long Mix)
15. Everything She Wants (Remix)

Written by: Robroy

Oceń

0%