Zapowiedzi Płytowe

Take That – This Life

today04.11 .2023 4

Background
share close

Jeden z odnoszących największe sukcesy brytyjskich zespołów, Take That, powraca z dziewiątym studyjnym albumie „This Life”. Promuje go singiel „Windows”, pierwsza kompozycja zespołu od ponad pięciu lat. „Windows”, piękny utwór opowiadający historię wychodzenia z ciemności do światła, wskazuje, czego słuchacze mogą się spodziewać po „This Life”. Piękne melodie, wzniosłe refreny i wyrafinowane harmonie łączące się z głosami tria przenikają nowy album Take That.

 

Założony w 1989 roku w pięcioosobowym składzie zespół  Take That odniósł natychmiastowy sukces, a ich pierwsze dwa albumy zajęły odpowiednio 2. i 1. miejsce na listach przebojów. Trzeci album „Nobody Else” potwierdził swoją globalną dominację, sprzedając się w ponad sześciu milionach egzemplarzy i zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów w 11 krajach. Odejście z grupy Robbiego Williamsa spowodowało rozpad zespołu w 1996 roku. Pozostali czterej członkowie ponownie zjednoczyli się podczas trasy The Ultimate Tour w 2005 roku. To zapoczątkowało jeden z największych powrotów w historii brytyjskiej muzyki. Take That wydało trzy albumy numer 1 w ciągu zaledwie czterech lat. Powrót Robbiego na album „Progress” w 2011 roku pozwolił im pobić brytyjskie rekordy w kategorii najszybciej sprzedającego się albumu XXI wieku i najszybciej sprzedającej się trasy koncertowej wszechczasów.


 

Zespół świętował swoje 30-lecie wydając w 2018 roku „Odyssey” – album z największymi hitami, zawierający odświeżone wersje niektórych z największych utworów z ich trzydziestoletniej kariery. Album wszedł na pierwsze miejsca list przebojów, a tuż po nim odbyła się w 2019 roku dobrze przyjęta przez krytyków trasa koncertowa po stadionach i arenach w Wielkiej Brytanii i Europie.

 

 

PREMIERA:  24.11.2023

Written by: Robroy

Oceń

0%