Gwiazdy Radia NFA

Shout

today16.06 .2023 14 3

Background
share close

Zespół Shout prezentował lekki hard rock połączony z rock and rollem. Od początku liderem zespołu był wokalista i gitarzysta Marek Terlecki, który również był autorem większości tekstów. Największe przeboje to: Przepraszam za miłość, Jeśli chcesz, Musisz być moja i Tylko dla ciebie Gośćmi naszego Radia są Klaudia Shout, Marek Terlecki oraz Tomek Chiniewicz

 

 

Mariposa – Powiedzcie coś o Waszej nowej płycie

Shout – Nowa płyta nie jest naszą przemyślaną produkcją Bardziej została, jeśli tak można powiedzieć na mnie wymuszona przez znajomych, kolegów, naszych dawnych fanów. Nawet nie myślałem, że po tylu latach ktoś będzie jeszcze o nas pamiętał.. wiele osób chciało, żebyśmy nagrali coś nowego i chyba to zadecydowało, że postawiliśmy na powrót i nową płytę. Na początku myślałem raczej tylko o dwóch nagraniach, żeby odświeżyć pamięć i przypomnieć się słuchaczom. – Marek powiedział mi ciekawą, śmieszną rzecz , że pomysły przez te wszystkie lata, kiedy nie graliśmy to rodziły mu się w głowie. Tą płytą myślę dał upust temu wszystkiemu, co siedziało w nim od wielu lat. Mimo tego że nie byliśmy aktywni zawodowo okazało się, że wszystkie drzwi są dla nas otwarte, że ludzie nas pamiętają, chcą pomóc i już widzimy, że nie jesteśmy sami w tym pomyśle.

Mariposa – Wasz największy przebój to ” Przepraszam za miłość „. Wszyscy Was kojarzą z tego utworu, który powstał w 1992 roku, bo płyta ukazała się właśnie w tym roku?

Shout – Piosenka powstała dużo wcześnie, natomiast płyta 92 rok, tak to prawda. To był 88 rok i była to jedna z naszych wcześniejszych piosenek. Na pierwszej płycie znalazły się te najnowsze utwory, które w tamtym czasie powstawaly, ale ” Przepraszam za miłość” już była z nami od tych kilku lat i również znalazła się na naszej płycie. Okazała się tzw. Strzałem w dziesiątkę

 

 

 

Mariposa – Moimi gośćmi jest grupa Shout (Szaut), dobrze wymawiam tą nazwę – Shaut czy Shout?
Shout – chyba Shaut Jest taka piosenka zespołu Tears For Fears i oni właśnie tak śpiewają.
Mariposa – Chcialem zapytać o nazwę … Gdzieś wyczytałem że utwór ” Twist and Shout” to jest piosenka grupy The Beatles. Czy od tego wywodzi się nazwa Waszego zespołu?
Shout – Nie, właśnie od Tears For Fears . Skąd nazwa? To było spotkanie chłopaków, którzy mieli po 15 lat. Dyskutowaliśmy, jaka ma być nazwa zespołu. Namiętnie wtedy słuchaliśmy Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego w tamtych latach. Ktoś zaproponował – niech to będzie tytuł z pierwszego miejsca Listy Przebojów dzisiejszego wydania. Na 1 miejscu był ” Schout” Tears For Fears I tak zostało.
Mariposa – Czytałem również że piosenka ” Przepraszam za miłość ” zaistniała w filmie?
Shout – Została wykorzystania w filmie ” Jestem Twój „. Film powstał około 10 lat temu, czyli dużo później niż piosenka.
Mariposa – Chciałem zapytać o skład. Naliczyłem co najmniej 8 osób … Czy skład jedt ten sam, co na początku, czy się zmienił?
Shout – Zaczynaliśmy we dwóch, czyli Tomek Chiniewicz i Marek Terlecki i dalej jesteśmy we dwóch. Było kilku basistów , najdłużej grał Marek Makarewicz.
Mariposa – Kiedy można się spodziewać nowej płyty?
Shout – Nic nas teraz nie blokuje ani nie popędza. Nie chcemy tego robić na siłę, szybko i byle jak. Nie wyznaczamy sobie konkretnego terminu. Jednak przez kilkanaście lat nie graliśmy i to że teraz możemy znowu nagrywać nas cieszy, chcemy to wykorzystać Dzisiaj ta muzyka nas nie męczy a napędza nas do działania, dlatego też nie chcemy tego przeciągać w nieskończoność.. Skoro ogłosiliśmy powrót zespołu nie chcielibyśmy wystawiać naszych fanów na zbyt długi czas oczekiwania.
Mariposa – Powstaliście w 85 roku, ostatnia płyta była w 2006 roku. Co się działo z grupą przez te lata?
Shout – Muzycznie praktycznie nic. Po paru latach milczenia reaktywowaliśmy działalność i postanowiliśmy coś nagrać Mieliśmy również trochę fajnych koncertów na terenie Polski, było kilka programów z naszym udziałem np. „Randka w ciemno”. Potem postanowiliśmy jednak zawiesić działalność
Mariposa – Jeden z członków grupy Lady Pank dostał propozycję grania w Bon Jovi a sam zespół grania suportów przed Madonną a czy wy graliście przed kimś znanym?
Shout – Dużym wydarzenie dla nas był nasz udział na trasie koncertowej grupy Róże Europy. Byliśmy bardzo dobrze odbierani podczas tych koncertów.
Mariposa – Jak zapytałem grupę Shout o nagranie że mną podcastu odezwała się Pani. Skąd się wzięła Klaudia?
Shout – Byliśmy na takiej imprezie w Młynie, w takiej knajpce. Organizujmy tam czasami karaoke i tam śpiewamy i właśnie tam spotkaliśmy Klaudię. Kiedy się dowiedziała, że znowu chcemy występować powiedziała nam wtedy, że zorganizuje nam koncert w Kłodzku i .. została naszą managerką.
Mariposa– Gdzie Was można posłuchać i zobaczyć?
Shout– Mamy mnóstwo zaproszeń na koncerty ale tak naprawdę czekamy na jeden wielki, który zrobimy dla naszych fanów i znajomych. Jest dla nas bardzo ważne żeby mógł odbyć się w naszym rodzinnym mieście, czyli Kłodzku. Chcemy się do tego przygotować jak najlepiej, dlatego teraz nie gramy i nie korzystamy z żadnych zaproszeń.
Mariposa – Jeden z Waszych koncertów zapowiadał Krzysztof Respondek, który również był gościem Radia Not For All?
Shout – To było w Piekarach Śląskich. Krzysiu prowadził całą imprezę jako konferansjer Gdy zagraliśmy ostatni numer zapytał publiczności, czy chcą Bis .. w pewnej chwili podszedł do nas i powiedział – na żywo jesteście tak zajebisci, że ja jeszcze czegoś takiego nie słyszałem To mi do dzisiaj zostało w uszach i dało takiego kopa, że …
Mariposa – Czy słyszeliście jakiś cover Waszej piosenki?
Shout – Chyba największym coverem jest piosenka ” Tylko dla Ciebie ” w wykonaniu Artysty pod pseudonimem Fisher. Chłopak pochodzi z naszych okolic. Okazalo się, że dla niego motywacją, żeby grać swoją muzykę był nasz koncert. Nawet podobno rozmawial z nami po koncercie. Wtedy to był młody, kilkunastoletni chłopak i właśnie wtedy stwierdził, że muzyka jest właśnie tym co on chciałby robić q przyszłości. Zadzwonił do mnie i zapytał, czy może zrobić cover naszej piosenki. Powiedziałem, że oczywiście, że tak. Nagrał zupełnie inaczej niż zagraliśmy to my, my bardziiej rockowo on bardziej elektronicznie i tanecznie.
Mariposa – Wasza muzyka, no właśnie jaka to muzyka?
Shout – Wydaje mi się, że gramy rocka. Różnie się mówiło na temat naszej muzyki. Nawet że nie potrafimy grać. Postanowiliśmy udowodnić, że jednak potrafimy. Nagraliśmy rockową płytę ” Aż do krwi” . Do dzisiaj pod piosenkami z tej płyty na You Tube ludzie piszą, że w ogóle jest to jedna z najlepszych płyt rockowych w Polsce. Myślę, że tą płytą udowodniliśmy, że potrafimy grać rocka.

 

UAKTUALNIENIE
Zespół SHOUT się powiększa
Jest nam niezmiernie miło poinformować że właśnie do naszego składu dołączyła  nowa gitarzystka. Jest to młoda, prze utalentowana dziewczyna czującą ROCKA
Weronika to studentka II stopnia Produkcji Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Jest licencjonowanym realizatorem dźwięku. Od 12 lat gra na gitarze elektrycznej i właśnie stała się członkom Zespołu Shout . Jej Inspiracje to: Slash, Jimmy Page i Joe Pery Gatunki muzyki, które lubi grać to: rock 'n’ roll, hard rock, punk rock, glam, rock i blues.

 

Oficjalna Strona Oficjalna Strona
Facebook Shout Facebook Official
YouTube Shout YT
Instagram

 

Wszystkich utworów grupy można posłuchać na You Tube. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej grupy Shout.

Na antenie Radia Not For All Z zespołem Shout rozmawiał Nasz Radiowy Motylek, czyli Mariposa.

Opracowanie tekstu – Amber

Written by: Katarzyna Kawecka

Oceń

0%