Gwiazdy Radia NFA

Dalida Rida

today02.07 .2023 13

Background
share close

Piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. Muzyką zajmuje się od 16 roku życia. Specjalizuje się w pisaniu tekstów w języku angielskim, jednak pierwsze napisane były zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Urodziła się 8 października 1988 roku, pochodzi ze Szczecina.
Jej prawdziwe imię to Dalida , Rida natomiast to pseudonim artystyczny. Imię wywodzi się z języka greckiego a pochodzi od nazwy kwiatka, czyli Dalii. Samo imię zaś wynika z fascynacji Rodziców Artystki słynną piosenkarką pochodzącą z Paryża – Dalidą.

Jako dziecko wraz z Rodzicami przeprowadziła się do Belgii. Po kilku latach wróciła do Polski. Lubi podróżować i często podróżuje. Może dlatego w jej sposobie mówienia i śpiewania słyszalny jest charakterystyczny akcent, który stał się jej znakiem rozpoznawczym.

W latach 2015 – 2017 dwukrotnie przebywała w Stanach Zjednoczonych. To właśnie wtedy powstały takie utwory jak „I’m Lucky „, „Depression” oraz ” Oh”. Największym sukcesem Piosenkarki były występy w Brooklinie w Queens Club, bardzo znanym pubie, w którym wcześniej występowali m.in. Lady Gaga, Madonna, Lauryn Hill oraz Erykah Badu. Będąc w Stanach miała okazję spotkać wiele znanych osób m.in. Mariah Carrey, Roberta de Niro, Laurenta Hill.

Styl oraz muzyka Dalidy Ridy to r n b, soul, jazz, funky, soft rock, muzyką komercyjna, popowa oraz ballady. Jej głosu możemy posłuchać w chórkach na płycie znanego rapera Massey’a. Uwielbia słuchać Roberta Gawlińskiego i zespołu Wilki, Beaty Kozidrak wraz z grupą Bajm oraz Natalii Kukulskiej. Uczęszczała na lekcje śpiewu,: gospel, spiew kościelny oraz kształciła się w Szkole Casio w Szczecinie.

W wolnym czasie … gdy pada deszcz lubi spacery, czyta książki , maluje obrazy i tworzy kolejne piosenki. Piosenki Dalidy Ridy można znaleźć i wysłuchać na You Tube.

 

Oficjalna Strona
Facebook Dalida Rida FB
YouTube Dalida Rida YT
Instagram Dalida Rida Official

 

 

 

 

Opracowała Amber na podstawie rozmowy przeprowadzonej przez Mariposę na antenie Radia Not For All w dniu 28 kwietnia 2023 roku.

Written by: Robroy

Oceń

0%