Gwiazdy Radia NFA

Kamil Prabucki

today09.05 .2023 1

Background
share close

Kamil Prabucki urodził się 30 września 1987 roku w Tczewie. Z wykształcenia magister kulturoznawstwa o specjalizacji z zakresu komunikacji społecznej.
Niedoszły dziennikarz, jeszcze bardziej niedoszły archeolog, były rycerz. Były romantyk, niedoszły cynik. Lektor, copywriter, autor tekstów prozatorskich i poetyckich oraz pisarz.

Przed ” Sarą” …

Kamil Prabucki – Lubię pisać wiersze, natomiast jeśli chodzi o prozę, to mniej więcej w tym czasie, kiedy pisałem „Sarę” zacząłem pisać inną powieść i to na niej chciałem się skupić „Sarę” napisałem w sposób niezamierzony. Pisząc tą książkę wiedziałem, że to jest ten kierunek, w którym muszę iść w pierwszej kolejności

 

 

 

„Sara „

„Sara” nie jest zwykłą książką. To przesycona dobrą muzyką, cynizmem, czarnym humorem, seksem i demonicznym malarstwem opowieść o upadku człowieka.

Kamil Prabucki – Sara to postać całkowicie fikcyjna Wszystkie postaci oraz fabuła zawarte w książce to zupełna fikcja.
Lubię szukać inspiracji w otaczającym nas świecie, dużo jest rzeczy bardzo ciekawych, które aż się proszą, żeby je gdzieś wkleić, żeby dać im pierwiastek chociaż malutkiej nieśmiertelności W związku z tym różnego rodzaju elementy osób czy sytuacji mogą mieć źródła w rzeczywistości

Tytuł

Kamil Prabucki – Sara to piękne imię Kiedy zaczynałam pisałem tą powieść wiedziałem, że po raz drugi zostanę ojcem i że urodzi mi się córka. Wiedziałem już że ona będzie miała na imię Sara. Tytuł i imię postaci więc znikąd się nie wzięło.

Postać

Wojciech Kunicki jest polonistą w jednym z gdańskich liceów. Uwielbiany przez młodzież. Wiecznie skonfliktowany z gronem nauczycielskim.

Kamil Prabucki – Nigdy nie uczyłem w szkole, ne byłem nigdy nauczycielem natomiast przez wiele lat byłem związany z edukacją historyczną. Przez niemal dekadę pracowałem w takim klimacie rekonstrukcyjnym, gdzie realizowaliśmy lekcje żywej historii dla dzieci, więc klimat szkolny jest mi bardzo bliski Byłem w bardzo wielu szkołach w całej Polsce.

Język, wulgaryzmy

Kamil Prabucki – Mnie razi wulgaryzacja języka, zwłaszcza w przestrzeni publicznej Jest to coś, co bardzo mi się nie podoba, natomiast z drugiej strony mam świadomość tego, że język jest takim tworzywem, który wykorzystujemy na co dzień, który nas otacza, z którym pracujemy, obcujemy, który jest dla mnie szalenie inspirujący i fascynujący.
Bardzo lubię bawić się językiem stąd zestawienie tych dwóch płaszczyzn, czyli tej bardzo wulgarnej, bo „Sara” jest taką książką, którą trzeba w ten sposób określić.
Tych wulgaryzmów jest tam bardzo wiele. Z drugiej strony z tymi wulgaryzmami i z tym językiem trochę ulicznym kontrastują wątki szkolne, nauczycielskie. Pisząc, w pewnej chwili złapałem się na tym że ten kontrast stał się bardzo zauważalny i później już go świadomie używałem.

„Sara” jako gatunek literacki

Kamil Prabucki – Krytycy lubią mieć jasność sytuacji na której półce postawią daną książką, pod jakim kątem ją oceniać. Ja nie potrafię jednoznaczniej sklasyfikować gatunkowo tej powieści. Są tu elementy erotyki, romansu czy nawet świata gangsterskiego i horroru. Ocenę pozostawiam czytelnikom. To nie jest książka ani o seksie, ani o romansie … To książka o demonach dręczących człowieka, o tym jak człowiek sam siebie potrafi doprowadzić do upadku oraz o relacjach społecznych.

Wydanie książki

Kamil Prabucki – „Sarę” wysłałem do bardzo wielu wydawnictw chyba do wszystkich, które znalazłem w internecie. Nie dostałem odpowiedzi od nikogo. Wiem, że ta książka nie jest dla każdego, że jest to książka, która może być ryzykiem wydawniczym i może to przeważyło, że nikt nie zareagował a może nikt na to nie rzucił okiem może nikt nie odczytał maila.
Nie wiem … Może dlatego zdecydowałem wydać ją samemu może też dlatego, że lubię mieć wpływ na całokształt procesu twórczego, bo to nie tylko samo wydanie książki ale też materiały reklamowe, promocja i wszystko z tym związane. Lubię mieć na to wpływ. Zanim zdecydowałem się na Wydanie zasięgnąłem opinii wielu osób. Z jednej strony bliskich, ale takich o których widziałem, że mają dystans i potrafią być obiektywne, że nie powiedzą, że to jest bardzo fajne tylko dlatego, że mnie znają. Większość opinii od samych recenzentek z różnych blogów, portali zaskoczyła mnie tym, że są aż tak pozytywne. Pomyślałem, że może to nie jest takie złe, jak sam to oceniłem.

Antologia NieOCZYwista

Antologia opowiadań „NieOCZYwista” jest owocem pasji i doskonałych relacji łączących dwunastkę autorów.
Wszystkie historie, choć opowiedziane w różnych gatunkach i stylach, łączy motyw kobiety, a ściślej – nieoczywistości kobiecej natury.
Antologia nieOCZYwista – to pierwszy międzynarodowy projekt pisarski i wydawniczy o kobietach, dla kobiet.
Mówią, że o kobietach napisano już wszystko. Każdy z pisarzy stworzył osobny portret kobiecości. Czytelnik znajdzie tu opowiadania obyczajowe, romantyczne, historyczne, fantastyczne, oniryczne i z kroplą grozy. Staranne wydanie zawiera biogramy autorów i kody QR do ich mediów społecznościowych.

 

Wywiad z Kamilem Prabuckim przeprowadził Mariposa na antenie radia Not For All. Artykuł zredagowała Katarzyna Kawecka

Written by: Katarzyna Kawecka

Oceń

0%