Gwiazdy Radia NFA

Krzysztof KRiSU Bańka

today11.12 .2022

Background
share close

Krzysztof Bańka – Gitarzysta, wokalista, kompozytor, muzyk, autor tekstów, wydawca grający w klimatach Rock/Pop od roku 2004 związany i zaangażowany jako muzyk sesyjny z takimi zespołami jak Rockodyl, OSSA, Klimaty i Sonia Maselik.

Lata 2018-2020 to wielka zmiana i stworzenie własnego projektu. KRiSU – to solowy projekt do którego zaprosił wielu znanych muzyków związanych z największymi artystami polskiej sceny muzycznej. W pierwszej połowie roku 2020 wydał trzy single „Uciekam”, „Szczerość” oraz „Mój świat”. Chwilowy hamulec w postaci Pandemii nie powstrzymał przed działaniem, (wrzesień 2020) ukazał się kolejny singiel.

Przy współpracy z takimi artystami jak Paweł Nawrocki z grupy Alergen, Krzysztof Kuchta oraz Franciszek Jaschonek, powstał energetyczny i pełen ekspresji utwór o jakże wartościowym przekazie „Tolerancja”.

Koniec roku (listopad 2020) wydał debiutancki album „Pamiętasz…?” . Na płycie ukazało się 12 utworów i zdecydowanie, każdy z nich to osobna historia. Utwory takie jak „Szczerość” , „Mój świat” i „Tolerancja” (w roku 2021) rozbrzmiewały w wielu audycjach radiowych jak i długi czas gościły na wielu listach przebojów. Aktualnie KRiSU pracuje nad nową płytą gdzie pierwsze single mają się ukazać w drugiej połowie roku 2022, choć jak sam twierdzi przez ciężkie czasy pandemii jeszcze nie zdążył się nacieszyć swoim pierwszym krążkiem. /zródło KRiSU/

 

 

Strona Oficjalna http://www.krisu.pl
Strona FB Krzysztof Krisu Bańka Official
Kanał YT KRiSU Official
Instagram KRiSU Official

 

Specjalnie dla naszych słuchaczy  KRiSU – Szcęście

  • cover play_arrow

    Sczerość KRiSU

 

Audycja archiwalna

Data: 09.12.2022

Prowadzący: Mariposa

Plik do odsłuchu: /xx/

Written by: Robroy

Oceń

0%