Gwiazdy Radia NFA

Artur Barciś

today13.01 .2023 1 5

Background
share close

Absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. „Do krwi ostatniej”. Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 – 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 – 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Barciś to aktor wszechstronny.Popularność zyskał dzięki występom w programie Okienko Pankracego przeznaczonym dla młodych widzów. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnym serialu „Miodowe lata”.

 

Sam o sobie mówi:

„Zawsze mi się wydawało, że jak dożyję 65 lat, to będę stary. Teraz gdy osiągnąłem ten wiek, wcale się tak nie czuję, wręcz przeciwnie. Może to zdrowie, które mimo różnych covidowych przygód jakoś mi dopisuje, może zawód, który uprawiam, może otoczenie rodziny i przyjaciół, może suma tego wszystkiego sprawia że, czuję się dojrzałym, ale nie starym człowiekiem. Wszedłem w wiek emerytalny, ale absolutnie na emeryturę się nie wybieram. Dopóki bycie aktorem, czy reżyserem (czasem malarzem) będzie mi sprawiało przyjemność, będę to robił. Mam nadzieję, że do końca życia.

Lubię ludzi. Gram ich (nasze) przedziwne czasem charaktery, od ponad 40 lat. Wierzę, że ludzie są z natury dobrzy. Tylko czasem im nie wychodzi.

Jestem też obywatelem tego kraju i nie jest mi obojętne co się w nim dzieje.”

 

 

 

Strona Oficjalna http://barcis.pl
Strona FB Artur Barciś Official
Kanał YT Artur Barciś Official

 

Audycja archiwalna

Data: 13.01.2023

Prowadzący: Mariposa:

 

  • cover play_arrow

    Artur Barciś Robroy

Written by: Robroy

Oceń

0%