Secretland

Zmiany na stronie.

today2024-06-19 10

Tło
share close

– Czy coś się zaczyna, czy coś się kończy?(…)
– Nie wiem(…) Ale jeśli ja tego nie wiem, to nikt tego nie wie. Wniosek: nic nigdy się nie kończy i nic się nie zaczyna.

Andrzej Sapkowski

 

Było ale minęło.

Nadeszło to co musiało nadejść. Secretland w takiej formie jaka była nie miał sensu dalszego istnienia. W erze wszechobecnej muzyki na wszelakich serwisach typu Spotify czy YouTube nawet artyści odchodzą od wydawania płyt w namacalnej formie. Niestety mało kto już szuka muzyki w formacie mp3 skoro może mieć doskonała jakość na wyciągniecie ręki w każdej chwili włączając telefon i to wszystko w cenie jednego hamburgera.

Nasze forum przestało właściwie żyć.  Nawet jak ktoś zaglądał nie zostawiał po sobie śladu co poniekąd doprowadziło do tego iż  ludzie którzy dotychczas dzielili się z wami swoimi zbiorami stracili zapał i chęci. Sam jestem tego przykładem.

 

Nowe Secretland 

Długo zastanawiałem się co dalej z Secretland. Był nawet pomysł aby oddać to co jeszcze ma jakąś wartość za przysłowiową czekoladę –  domenę, serwer i przejść na emeryturę. Z drugiej strony żal trochę zostawiać coś co było kawałkiem Twojego życia przez ostanie 15 lat.

W chwili obecnej Secretland wypływa na spokojne wody, stanie się serwisem informacyjnym oczywiście w tematyce muzyki z naciskiem na lata 80-90 ubiegłego wieku oraz nastawionym na większą współpracę z Radiem Not For All. Będziemy bawić się historią ale też teraźniejszością. Pojawią się informację o starych artystach, zapowiedzi tego co nowe/płyty, koncerty/ ale także cos z nowszych czasów co będzie godne polecenia. Jak wyjdzie zobaczymy.

Stara strona została odświeżona, przez tyle lat działalności serwer był już zapchany zarówno tymi starymi nie potrzebnymi rzeczami jak i spowolniony przez wiele dodatków które przez te lata nam towarzyszyły. Wyczyściliśmy WSZYSTKO,  łącznie z forum i Waszymi kontami, a było ich sporo bo około 1 tys/z tego jakaś połowa aktywna i potwierdzona/. Jeśli czujecie taką potrzebę oczywiście możecie  założyć konto na nowo lub tylko zapisać się do naszego newslettera aby otrzymywać powiadomienia o nowościach na SL.

Oczywiście cały czas jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, a jeśli macie wiedze, chęci i trochę czasu zapraszamy do współpracy. Każdy z Was /no prawie/ może tworzyć Secretland.

 

Informacja na koniec dla wszystkich tych którzy zapewne jeszcze przez jakiś czas będą szukać naszych „starych” składanek. Większość z nich straciła już linki, do wielu nie mam już dostępu choćby ze względu na to iż tworzyła ją spora rzesza zapaleńców przez wiele lat. Być może od czasu do czasu przy okazji jakichś specjalnych okazji pojawi się coś   ale tu nacis na słowo MOŻE jest odpowiednią formą. Oczywiście zaglądajcie do nas, na nasze FB czy YT,  kto wie co będzie jutro….

Napisane przez: Robroy

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%