The Best Of Eurythmics

Eurythmics –  brytyjski duet synthpopowy: Annie Lennox (ur. 25 grudnia 1954 w Aberdeen w Wielkiej Brytanii) i David A. Stewart (ur. 9 września 1952 w Sunderland w Wielkiej Brytanii). Po raz pierwszy współpracowali razem jako członkowie nowofalowego zespołu The Catch , który zmienili nazwę na The Tourists, nagrali dwa hity z pierwszej dziesiątki w Wielkiej Brytanii na początku 1980 roku, ale rozeszli się przed końcem roku.
W 1981 roku Lennox i Stewart zadebiutowali jako Eurythmics, choć początkowo walczyli o uznanie, przebijając się dopiero szóstym singlem „Sweet Dreams (Are Made Of This)”. To był punkt zwrotny w ich karierze i stali się wiodącą grupą synthpopową w latach osiemdziesiątych.
Po długim okresie solowej działalności na początku i w połowie lat 90. Eurythmics ponownie zjednoczyło się na jednym albumie i charytatywnej światowej trasie koncertowej w 1999 i w 2004 roku w celu wydania rozszerzonych i odświeżonych edycji swoich poprzednich albumów. Eurythmics wydała jedną piosenkę („Put A Little Love In Your Heart” Annie Lennox i Ala Greena) pod pseudonimem „The Spheres Of Celestial Influence”, nazwa ta została rozważona przed nazwaniem się Eurythmics.

 

Przedstawiam Wam moją wersję The Best Eurythmics. Na składance znajdziecie oczywiście największe przeboje tej grupy ale także inne wspaniałe utwory. W dorobku tej grupy jest ich tak wiele że ciężko naprawdę wybrać te pare perełek które zmieszczą się na jednej płycie.. zapraszam na nasze forum gdzie znajdziecie moim zdaniem najlepsze  kawałki tej wspaniałej grupy.

 

Dodaj komentarz