Secretland

Stary ale jary – Winamp

today07.01 .2021

Background
share close

Od zawsze jak pamiętam na moim komputerze gościła muzyka. Pod koniec ubiegłego wieku gdy zaczynałem swą przygodę z komputerami nie było tak wielu możliwości jak dzisiaj. Nie było tylu programów do odbioru muzyki na komputerze, a o serwisach streamingowych nawet nikt nie myślał. Odkąd pamiętam zawsze używałem Winampa. Był prosty w obsłudze, posiadał wszystko co potrzebne było w tamtych czasach do słuchania muzyki choć nie tylko.

Niestety nie wiem dlaczego ale projekt ten został przerwany. Rozwój technologii, systemów spowodował iż z czasem co raz więcej ludzi odsuwało się od Winampa. Także ja po przesiadce na nowszy sprzęt, nowszy system, ze względów technicznych musiałem zrezygnować z Winampa. Próbowałem chyba wszystkiego, Foobar, Aimp, JetAudio i wielu wielu innych. Niestety w każdym coś tam mi nie pasowało. A to mało intuicyjny, a to brak dodatków, a to wygląd nie taki jak lubię. Zawsze były jakieś minusy.

Ostatnio się to zmieniło. Przez przypadek trafiłem na stronę człowieka który hobbistycznie zajmuje się programami. U niego znalazłem właśnie Winampa po lekkich modyfikacjach, wypełni spolszczonego i działającego na moim systemie. Oprócz samego programu można znaleźć u niego na stronie wiele dodatków choćby mały programik dodatek ze skórkami do winampa …i życie stało się prostsze.

Jeśli ktoś z Was ma ochotę spróbować jak działą Winamp lub może jest ktos taki jak ja i pragnie wrócić do tego starego programu zapraszam na stronę projektu której autorem jest Paweł Porwisz


 

Tak wygląda mój Winampa obecnie, działa wszystko jak należy.

 

 

 

Written by: Robroy

Oceń

Post comments (2)

Comments are closed.

  1. bir00

    bir00 on 08.01 .2021

    Mam winamp’a cały czas od samego początku mojej zabawy z muzyką na kompie 🙂


0%