Zapowiedzi Płytowe

Nowa płyta Katy Perry

today2024-06-29 1

Tło
share close

Światowa gwiazda popu Katy Perry rozpoczyna nowy rozdział kariery za sprawą „Woman’s World” – pierwszego singla zapowiadającego nową płytę artystki.

Premiera singla zaplanowana jest na 12 lipca po północy czasu polskiego. Teledysk ukaże się kilka godzin później. Już teraz możemy podziwiać okładkę singla. Autorem jest słynny brytyjski fotograf Jack Bridgland. W sieci jest dostępny fragment „Woman’s World”, pierwszej oficjalnej zapowiedzi nowego albumu Katy Perry.

Katy Perry ma na koncie 115 miliardów streamów, 70 mln sprzedanych albumów i 143 mln singli. Z takim wynikiem jest jedną z najbardziej dochodowych artystek wszech czasów. Jest jednym z pięciu wykonawców, którzy trafili do elitarnego grona 100 Million Certified Songs w zestawieniu RIAA. Jest także pierwszą artystką w historii RIAA, która ma trzy RIAA Diamond Song Awards – za „Firework”, „Dark Horse” i „Roar”. Niedawno otrzymała czwarte takie wyróżnienie, za „California Gurls” ft. Snoop Dogg.

Wyniki sprzedażowe to jednak nie wszystko, a wpływ na współczesny pop i podejście do wizerunku artystów jest w przypadku Katy ogromny i niezaprzeczalny. Jako jedna z pierwszych artystek tak mocno zaczęła oddzielać swoją twórczość na tak zwane ery i każdy z jej albumów był zupełnie czymś innym pod kątem klimatu, budowanego nie tylko muzyką, ale też wizerunkiem samej artystki, teledyskami czy akcjami promocyjnymi. Takie podejście do budowania własnej postaci z pewnością przyczyniły się do wierności fanów w stopniu równym co poziom muzyki Katy. Dlatego nie ma wątpliwości, że jej nadchodzący album również będzie hitem, choć wskazówek wciąż mamy niewiele.

Woman’s World

Katy Perry zapowiedziała, że w tym roku usłyszymy jej siódmy album studyjny. Promować będzie ją singiel “Woman’s World”, który będziemy mogli usłyszeć 12 lipca ok. północy polskiego czasu. Podpowiedzią dotyczącą albumu może być także okładka singla, sugerująca wyzwolony, być może wręcz erotyczny klimat. Z pewnością będzie to odbicie od estetyki znanej z płyty “Smile”. I… to w zasadzie tyle co wiemy na ten moment. Chociaż dla fanów artystki będzie to bardziej “aż tyle”. W końcu Katy czekała kazać im aż cztery lata.

Katy Perry jest nie tylko jedną z najbardziej dochodowych artystek w muzyce. Artystka udziela się także w wielu filantropijnych przedsięwzięciach. W 2013 roku została Ambasadorką dobrej woli UNICEF i rozpoczęła działanie na rzecz dostępu dzieci do opieki medycznej, edukacji, równości i ochrony. Katy jest także sojuszniczką LGBTQ+. Otrzymała w tej dziedzinie wiele wyróżnień, w tym m.in. Trevor Proejct’s Hero Award w 2012, Human Rights Campaign’s National Equality Award w 2017, amfAR’s Award of Courage w 2018 i Variety’s Power of Women w 2021 za pracę założonej przez nią Firework Foundation. Misją organizacji jest zapewnienie lepszego startu dzieciom z biedniejszych społeczności oraz umożliwianie im rozwijania artystycznych pasji.
Katy Perry spełnia się także jako bizneswoman. Założyła stworzyła kolekcję butów Katy Perry Collections. Zasiadła w zarządzie Board of Bragg, producenta Apple Cider Vinegar. Od wczesnych momentów funkcjonowania firmy, wspierała Impossible Foods, producenta roślinnego mięsa. Aktywnie inwestuje w Apeel Sciences, która zajmuje się opracowywaniem roślinnych technologii przedłużania przydatności do spożycia świeżych produktów, poprawiania jakości i ograniczania marnowania żywności. Katy Perry inwestuje także w Samsarę, środowiskowo-technologiczną firmę opracowującą nieskończony cykl recyclingu, by zakończyć zanieczyszczenie plastikiem. Niedawno gwiazda współzałożyła De Soi, linię gazowanych drinków bezalkoholowych zawierających naturalne adaptogeny, we współpracy z AMASS.
Katy Perry zakończyła świetnie ocenianą rezydencję w Las Vegas zatytułowaną „PLAY”. Gdy „American Idol” powrócił na antenę w 2018, Perry zajęła fotel jurorki. Właśnie zakończyła swój siódmy i ostatni sezon popularnego show.

Napisane przez: Robroy

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%