Marcin Czerwiński

Marcin Czerwiński Urodzony 5. 12.1991 roku w Częstochowie. Ukończył Szkołę Muzyczną. Jako młody chłopak brał udział w Dziecięcych i Młodzieżowych Przeglądach Piosenek. W szkole średniej śpiewał w chórze, który specjalizował się w lwowskich, przedwojennych przebojach.
W 2014 roku wydał swoją pierwszą i jedyną, jak do tej pory płytę długogrającą ” Chwyć swe marzenia”. Album nagrał z producentem Chrisem Toffsonem, który wcześniej współpracował m.in. z Sylwią Grzeszczak, grupą Jeden Osiem L czy Agnieszką Włodarczyk. Sam o sobie mówi, że jest ” Chłopakiem z ulicy”.
W świecie muzycznym nazywany jest prekursorem Urban Music. Półfinalista szóstej edycji programu promującego młode talenty ” Must Be The Music ” ( w jury zasiadała Kora najbardziej znana z występów w grupie Maanam oraz Elżbieta Zapendowska ( nauczycielka emisji głosu gwiazd, np. Edyty Górniak). Entuzjasta i miłośnik kulturystyki, karate oraz boksu.
Od 2017 roku dzięki zaproszeniu Michała Zawickiego rozpoczął współpracę z Magdą Famme. Wspólnie nagrali dwa utwory ” Bo to moja wina” oraz ” Nie mów mi, że za późno “.
Kolekcjoner czapek – ma ich około 100
 Jak sam o sobie mówi, pomimo że ma mnóstwo piosenek zamiast wydawać płyty woli działać tzw. singlowo. Jego najnowsza piosenka ” Kalifornia” w ciągu dwóch tygodni miała około 2 miliony odsłon na You Tube, co jest ogromnym sukcesem i wyznacznikiem popularności w dzisiejszych czasach.
Wszelkie informacje na temat Artysty można znaleźć min. na You Tube, Instagramie czy Tic Toku.

Opracowała Amber na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez Mariposę, który swoją premierę miał 24.03.2023 roku na antenie Radia Not For All.

Dodaj komentarz