Gwiazdy Radia NFA

Magda Femme

today03.02 .2023 1

Background
share close

Magda Femme (ur. jako Magdalena Pokora[ 22 maja 1971 w Łasku – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, wokalistka zespołu Ich Troje w latach 1995–2001.

ICH TROJE

– Spotkaliśmy się w klubie karaoke, do którego chłopaki przychodzili śpiewać. Każdy przychodził tam, żeby spotkać się z przyjaciółmi i przy okazji był tam sprzęt karaoke. I faktycznie tam się poznaliśmy. Ich Troje nie było zanim poznałam się z Michałem Wiśniewskim i z Jackiem Łągwą. To my założyliśmy tą grupę .Staliśmy się Ich Troje, kiedy postanowiliśmy założyć zespół. Udało się nam bardzo szybko nagrać pierwszą piosenkę Prawo. Od razu stała się singlem, to ona rozpoczynała naszą pierwszą płytę. To było ogromne tempo od powstania samej piosenki do zawiezienia jej do wytwórni, która postanowiła ją od razu wydać.

 

 

Pierwsza solowa płyta EMPIRYZM

– Płyta ukazała się jeszcze za czasów, gdy śpiewałam w Ich Troje, jako moj eksperyment muzyczny, który odbiegał twórczo od tego co robiłam w grupie.
Bylo to dla mnie ogromne przeżycie, bo mogłam popracować z ludźmi kompletnie z innej strony sceny muzycznej typu Lech Janerką czy Adam Nowak z grupy Raz Dwa Trzy. To były dla mnie osoby z drugiego końca świata muzycznego i bardzo sobie cenię to wspomnienie i tą płytę.

POMYSŁY NA TEKST

– Ja z przymrużeniem oka traktuję wszystkie komentarze dotyczące próby powiązań tekstów piosenek z życiem. Jeśli jesteś teksciarzem jak ja, to pomysł na tekst potrafi przyjść gwałtownie, to nie istotne czy jesteś w dobrym czy złym humorze, pewne złożenie zdań przychodzi Ci do głowy albo konkretny pomysł albo coś Cie inspiruje i kompletnie to nie ma związku z rzeczywistością.

PŁYTA DLA DZIECI – MAGICZNE NUTKI

– Wtedy się urodziła moja córeczka i poczułam ogromną potrzebę zaśpiewania piosenek dla dzieci Teksty, które pisałam same mi się składały w takie rymy, proste wyliczanki,… Dzisiaj bym tego w życiu już nie zrobiła, to chyba zadziałał instynkt macierzyński i bardzo łatwo mi przychodziło pisanie takich piosenek
Mam do niej ogromny sentyment,. Często gram koncerty dla dzieci i świetnie się bawią przy tanecznej części tej płyty.

PŁYTA RETRO LOVE

– Byłam wtedy bardzo zafascynowana latami 20 – ymi XX wieku i bardzo się inspirowałam tym klimatem . W teledysku W taką noc to widać doskonale
To było eksperymentowanie zupełnie innymi dźwiękami, stylami muzycznymi Lubię coś odkrywać, uczyć się nowych rzeczy i poznawać nową siebie …i ta płyta dała mi taką możliwość.

 

PROJEKT M

– Powstał w czasie pandemii Covida To jest duet z Jayem Martinem To holenderski producent muzyczny. Wcześniej już razem pracowaliśmy .
W Holandii w jego studiu nagrałam piosenkę Słabo kłamiesz Ciężko było pojechać i nagrać wokal . To był ten czas, kiedy naprawdę nie wolno było wychodzić z domu, samoloty nigdzie nie latały dlatego wszystko musiało być online. Postanowiliśmy również nagrać teledysk. Trudno tu nawet mówić o teledysku, bo to było takie nagrywanie ja nagrałam swoje, on swoje .  Potem to zmontowaliśmy Bardzo byliśmy zadowoleni z efektu, z tego, że mogliśmy coś nowego stworzyć.
Takie odcięcie od świata, od tego wszystkiego, co do tej pory było dla nas codziennością tak naprawdę dla każdego chyba Artysty to było niewyobrażalne, dla kogoś kto czerpie energię z kontaktów z ludźmi, to tak jakby ktoś nagle odciął tlen. Świrowaliśmy dosłownie , ja do tego stopnia, że już sobie włosy farbowałam na różowo Robiliśmy wtedy wszystko; żeby przetrwać ten brak kontaktu z publicznością

QUEEN I FREDDIE MERCURY

– Freddie Mercury był jeden i nigdy nikt taki nam się już nie przydarzy  Kochałam jego głos, który był wybitny Kochałam jego osobowość; dosyć ekscentryczną, ale to był urodzony Artysta. Był niezwykłe silną Osobowością Był niepowtarzalny Są takie Osoby, którym się nigdy nie powinno pozwolić odejść z tego świata.

NOWA PŁYTA

– Zapowiedzią nowej płyty jest utwór Nic więcej Jaka będzie ? …
Ja będę na pewno prowodyrem i autorem tej balladowej części, a Michał Zawicki będzie odpowiedzialny za taneczną stronę tej płyty. Na razie pracujemy nad tym, żeby ta płyta była dobra i podobała się słuchaczom tym, którzy nadał są ze mną i są moimi wiernymi fanami przez tyle lat . Za to ich ogromnie cenię.
To jest niesamowite obserwować jak Ci ludzie z Tobą dorastają, dojrzewają i są w każdym momencie mojego życia zawodowego. Są, wspierają i dla takich chwil warto nagrywać kolejne płyty.

 

Magda Femme  –  Nic Więcej

  • cover play_arrow

    Magda Femme Katarzyna Kawecka

 

Strona FB Magda Feeme Official
Kanał YT Magda Feeme Official
Instagram Magda Femme Official

 

 

Wywiad przeprowadził: Mariposa

Artykuł opracowała na podstawie wywiadu: Amber

Written by: Katarzyna Kawecka

Oceń

0%