Imprezy

Jonathan Roy – 16.05.2023 Warszawa

today20.02 .2023

Background
share close

Jonathan Roy dorastał podróżując pomiędzy Colorado a Montrealem. W pewnym momencie swojego życia wybrał się w podróż w poszukiwaniu siebie, która zaprowadziła go do Los Angeles, gdzie jego kariera nabrała rozpędu.

Zadebiutował w 2009 roku z albumem What I’ve Become. Zaledwie rok później wydał kolejny album Found My Way a w 2011 roku premierę miał jego pierwszy francuski krążek La Route. W 2017 roku wydał album Mr. Optimist Blues w Siena Records, który podbił kanadyjskie listy radiowe, m.in. dzięki singlowi Daniella Denmark.

Jonathan długo poszukiwał swojego brzmienia i eksperymentował z podgatunkami. Jego styl ociera się o pop, folk, soul a nawet elementy elektroniki. Podążając za swoją kreatywnością w 2021 roku nagrał serię nowych piosenek oraz Keeping Me Alive w wersji akustycznej, które ma obecnie 96 mln wyświetleń na YouTube.

Surowość, autentyczność i emocje pozostały wiodącymi motywami w jego albumie z 2021 roku My Lullaby – zapewne można się ich spodziewać również w nadchodzącym albumie. Najnowszy singiel Stay in Ben and F*** (While the World Burns), w którym możemy usłyszeć wyraźne elementy R’n’B zaskoczył słuchaczy powiewem świeżości.

 

 

 

Jedyny koncert Jonathana w Polsce odbędzie się 16 maja 2023 w Warszawie w klubie Hydrozagadka o gdz. 19:00

 

 

Written by: Robroy

Oceń

0%