Zapowiedzi Płytowe

Depeche Mode – Memento Mori

today25.02 .2023 1

Background
share close

 

„Memento Mori” to 15-sty album studyjny Depeche Mode – pierwszy w składzie Dave’a Gahana i Martina Gore’a po tragicznej śmierci współzałożyciela Andrew „Fletcha” Fletchera w 2022 roku. Płyta została wyprodukowana przez Jamesa Forda i Martę Salogni.

Pomysł na „Memento Mori” zaczął rodzić się na początku pandemii, co zaowocowało piosenkami inspirowanymi bezpośrednio tym okresem. Kolekcja składa się z 12 utworów obejmujących różnorodne nastroje: od złowrogiego początku – paranoi i obsesji – do ostatecznego rozwiązania – katharsis i radości – ze wszystkimi punktami pomiędzy.

Płytę będzie promowała światowa trasa koncertowa o której artyści poinformowali w październiku zeszłego roku.

O projekcie poinformował Dave w październiku ubiegłego roku.Dave Gahan i Martin Gore ujawnili dzisiaj, że trasa koncertowa organizowana przez Live Nation rozpocznie się specjalną, limitowaną serią występów w północnoamerykańskich arenach od 23 marca, zanim zespół wyruszy do Europy na letnią trasę koncertową. Daty w Ameryce Północnej będą obejmować przystanki między innymi w nowojorskim Madison Square Garden, chicagowskim United Center, Kia Forum w Los Angeles i Scotiabank Arena w Toronto. Następnie zespół rozpocznie swoją europejską trasę koncertową 16 maja, podczas której wystąpi między innymi na Stade de France w Paryżu, Stadionie Olimpijskim w Berlinie, San Siro w Mediolanie i Twickenham Stadium w Londynie. Więcej informacji na temat trasy koncertowej oraz daty sprzedaży biletów można znaleźć na stronie depechemode.com.

 

Mówiąc o Memento Mori, Martin Gore skomentował: „Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia”. Dave Gahan dodał: „Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku”.

 

 

Depeche Mode

Memento Mori (Standard CD)

Wydanie: 1CD, opakowanie: case bound z książeczką 28 str.
Rock / Indie / Pop
Przewidywana data premiery: 2023-03-24

TRACKLISTA
01. My Cosmos Is Mine
02. Wagging Tongue
03. Ghosts Again
04. Don’t Say You Love Me
05. My Favourite Stranger
06. Soul With Me
07. Caroline’s Monkey
08. Before We Drown
09. People Are Good
10. Always You
11. Never Let Me Go
12. Speak To Me

 

 

Zapraszam na małą próbkę tego co znajdziecie na płycie.

 

Depeche Mode – Ghosts Again

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=iIyrLRixMs8[/embedyt]

Written by: Robroy

Oceń

Post comments (2)

Comments are closed.

  1. bir00

    bir00 on 25.02 .2023

    Kawałek pt. „Ghosts Again” wymiata 🙂 Czekamy na cały album.


0%